Yuvaya Dönüş

10 Nisan 2014, Perşembe

Ayrılışlar ne kadar üzüntülü ve buruk ise, dönüşler de bir o kadar sevindiricidir. Dile kolay, yaklaşık 6 yıl sonra tekrar bıraktığımız yuvaya dönmek, yeniden aynı heyecan ve mutlulukla işe koşulmak. Bazen tarifi için kelimeler yetmeyebilir. Bıraktığınızda üzüldüğünüz değer ve birikimlere tekrar yıllar sonra ulaşmak. Altı yıl önce doğan bir çocuğun okula başladığı gibi çok önemli bir süreci geride bırakmak. Kazanım ve kayıpları karşılıklı olarak muhasebe edebilmek, tartmak, sonuç çıkarabilmek ne güzel.   Hayat böyle bir şey olsa gerek. Küçük şeylerden üzüntü duymak, sevinmek ve tekrar kaldığın noktaya dönerek koşmak, koşmak ve yine koşmak.

 
Bu ayrılık sürecinde güzel deneyimler de edindik, yeni şeyler öğrettik, yeni bir şeyler öğrendik. Son nefesimize kadar da bu mesleğe borcumuzun devam edeceğini düşünüyorum. Bir köşeye çekilip oturmayı hiç düşünemiyorum bile. Son nefesimde de bir meslektaşıma yardımı, Yüce Rabbim nasip eder ise inanınki gözüm arkada kalmayacaktır. Bu meslekten çok şey kazandık. Maddi ve manevi hayatımızı şekillendirmede bize inanılmayacak değerler kattı. Bu yüzden Veteriner Hekimlik son derece kıymetlidir. Kendini tarif edemeyenlerin yardımcısı olmak, onların acılarını dindirmek, şikayetlerini anlamaya çalışarak dertlerine ilaç olmak. Ve de onlardan aldıklarımızı arttırarak, güvenli bir şekilde toplumun hizmetine ve tüketimine sunmaya destek vermek. Üretmek ve üretene yardımcı olan bir meslekte çalışmak. İnsan Allah’tan başka ne isteyebilir ki. Yeter ki biraz onu sevelim, sevdirelim ve de koruyalım.
 
 
Sene 2004, Hilton Otel/Konya’da, bir akşam yemeği ile başlamıştı Alke yolculuğumuz. Bu alanda acemi olduğum her halimde belli idi. Zamanla öğrendik, incelikleri kavradık. Deneyimler edinerek profesyonelleştik sanırım. Artık kendimi sadece İç Hastalıkları uzmanı olarak değil, aynı zamanda ilaç sektörünün de önemli segmentlerinde, uzmanı olarak kabul edersem meslektaşlarım bağışlar umarım.
 
 
Biz de durmak yok, yola devam dedik ve yeniden Bismillah diyerek Alke ile nikah tazeledik.
Allah utandırmasın , başka ne denir ki..
Muhabbetle.
 
 
Prof.Dr Veysi ASLAN
 


 
 <